Thu08242017

Last updateTue, 08 Aug 2017 5pm

Headlines:

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Al Kamil Kamin menerima hadiah yang disampaikan oleh En. Doti bin Asing (Timbalan Pengarah IPG Kampus Kent) sambil diiringi dan disaksikan oleh  En. Muammar Julkarnain (Presiden SCA), En. Syhibin bin Japar (Ketua Unit Ko-Kurikulum), En. Santana Rajan Perumale (Penasihat Kelab Catur IPG Kent) dan Sdr. Ahmad Syafiq bin Mohd Yunus (Pengerusi Kelab Catur IPG Kent).

24-25 Oktober 2015 - Bertempat di Dewan Hone IPG Kampus Kent Tuaran, kejohanan kali ke-2 kali ini menyaksikan penyertaan seramai 111 peminat catur dari seluruh pelusuk daerah. Kejohanan yang pada awalnya terhad kepada 80 peserta sahaja terpaksa ditambah oleh kerana sambutan yang sangat menggalakkan khususnya penyertaan dari pemain-pemain junior. 

Al Kamil Kamin muncul juara dengan mengutip 6 setengah dari 7 mata dan membawa pulang hadiah wang tunai RM 500, medal dan sijil. Juara edisi pertama tahun lepas, Abdul Sahim Wising terpaksa berpuas hati di tempat ke 8.

Persatuan Catur Negeri Sabah amat berbesar hati kerana dapat bekerjasama lagi dengan pihak IPG Kent dan mengharapkan kejohanan akan datang dapat dibuat dalam skala yang lebih besar lagi.

 En. Doti bin Asing (Timbalan Pengarah IPG Kampus Kent) menyampaikan cenderahati kepada Presiden Persatuan Catur Negeri Sabah, En. Muammar Julkarnain sambil disaksikan oleh En. Syhibin bin Japar (Ketua Unit Ko-Kurikulum), En. Santana Rajan Perumale (Penasihat Kelab Catur IPG Kent) dan Sdr. Ahmad Syafiq bin Mohd Yunus (Pengerusi Kelab Catur IPG Kent).

Berikut adalah keputusan penuh kejohanan:

Kategori Terbuka

1. Al Kamil Kamin
2. Charles Lucas
3. Erwan Ismail
4. Kamino Marino
5. Nazir Najarin
6. Junaidih Halil
7. Guadis Goridou
8. Abdul Sahim Wising
9. Mahimad Petrus
10. Gabra Hj. Shafiee

Kategori Terbaik Wanita

1. Evelyn Leong

Kategori Bawah 18 Tahun Lelaki

1. Abel Justine
2. Calvin Ramidi
3. Mohd Fahmi Mohd Fadly

Kategori Bawah 18 Tahun Perempuan

1. Joyce Maybelynn Joseph
2. Jennica Fay Jossly
3. Ha Yong Siong

Kategori Bawah 15 Tahun Lelaki

1. Mohd Aiman Nordin
2. Aaron Justine
3. Abera Albert Akang

Kategori Bawah 15 Tahun Perempuan

1. Nur Izza Sathira Mohd Redwan
2. Vianna Denia Daniel
3. Nor Aryana Intan Natasya Muammar

Kategori Bawah 12 Tahun Lelaki (Hadiah oleh Wan Noor Asmara)

1. Dexter Christopher Tay Xiong Sheng

Kategori Bawah 12 Tahun Perempuan (Hadiah oleh Wan Noor Asmara)

1. Velynda Shandy Johnson

Kategori Terbaik IPG

1. Elvies Ramidi
2. Noel Malvin Malina
3. Daniel Hoo Ting Chiang

 

KATEGORI TERBUKA

2nd, Charles Lucas

3rd, Erwan Ismail

4th, Kamino Marino (penulis)

5th, Nazir Najarin

6th, Junaidih Halil

7th, Guadis Goridou

8th, Abdul Sahim Wising

9th, Mahimad Petrus

10th, Gabra Hj. Shafiee

 

TERBAIK WANITA

Evelyn Leong

 

PEMENANG-PEMENANG KATEGORI JUNIOR & IPG

Rank

SNo.

Name

Rtg

FED

Club

Pts

BH.

1

2

AL KAMIL KAMIN

1808

MAS

 

32

2

8

CHARLES LUCAS

1641

MAS

 

6

31½

3

12

ERWAN ISMAIL

1634

MAS

 

6

29½

4

11

KAMINO MARINO

1636

MAS

 

6

28½

5

10

NAZIR NAJARIN

1638

MAS

 

6

26½

6

5

JUNAIDIH HALIL

1679

MAS

 

32½

7

4

GUADIS GORIDAU

1696

MAS

 

31

8

1

ABDUL SAHIM WISING

1836

MAS

 

30

9

13

MAHIMAD PETRUS

1634

MAS

 

5

33

10

71

GABRA HJ. SHAFIEE

0

MAS

 

5

32

11

93

MUTALIB KASSAM

0

MAS

 

5

32

12

6

ABDUL WAHAB ABU BAKAR

1664

MAS

 

5

31

13

7

ABTHAR HADANI

1664

MAS

 

5

31

14

18

PACIK SARAH

1540

MAS

 

5

30

15

3

GAZALEE MOHD ISMAIL

1702

MAS

 

5

29½

16

19

MOHD AIMAN NORDIN

1530

MAS

 

5

29½

17

24

SUFREE WANGKEE

1511

MAS

 

5

28½

18

22

SHIRIN JAMAH

1521

MAS

 

5

28

19

20

AKMAL ADAM KAMARUDIN

1529

MAS

 

5

28

20

17

MUHADI MUHALIP

1542

MAS

 

5

26½

21

15

MUHAMMAD YUSOP ABU BAKAR

1577

MAS

 

5

25½

22

26

HADI@HOSDI SOUPIN

1493

MAS

 

29½

23

9

MOHD JAN JARAIDI

1638

MAS

 

29

24

14

CHI YIN PHIN

1622

MAS

 

28½

25

44

MUJIB PADDAM

1264

MAS

 

28

26

97

NORBERT MARTIN

0

MAS

 

27½

27

27

ZIZI ASRI SAIMIN

1492

MAS

 

26½

28

16

ASDI MAJID

1570

PHI

 

25

29

23

JEFFLEY KUMIL

1520

MAS

 

24½

30

31

EVELYN LEONG

1460

MAS

 

24½

31

38

ABEL JUSTINE

1355

MAS

 

4

30½

32

32

LEE TZE JIM

1459

MAS

 

4

29

 

48

JOSE RICHIE MAXIANCE JOSEPH

1226

MAS

 

4

29

34

36

AARON JUSTINE

1360

MAS

 

4

28

35

37

MOHD SAMIZUL SAMAD

1360

MAS

 

4

27

 

45

ELVIES RAMIDI

1263

MAS

IPG

4

27

37

28

ABERA ALBERT AKANG

1475

MAS

 

4

26½

38

30

WAN NOORASMARA MOHD NOOR

1468

MAS

 

4

26½

39

108

SHAHFAISAL LIAS@ELIAS

0

MAS

 

4

26½

40

94

NIZER LEO SABINOS

0

MAS

 

4

26½

41

60

DANIEL SUNGGIN

0

MAS

 

4

26

42

95

NOEL MALVIN MALINA

0

MAS

IPG

4

26

43

33

NATHANIEL MAIKOL

1423

MAS

 

4

25

44

59

DANIEL HOO TING CHIANG

0

MAS

IPG

4

24½

45

41

CALVIN RAMIDI

1287

MAS

 

4

23½

46

53

JOYCE MAYBELYNN JOSEPH

1081

MAS

 

4

23

47

109

SITI NORA HASANAH SOHAIMI

0

MAS

IPG

4

23

48

50

NUR IZZA SATHIRA BINTI MOHD REDWAN

1186

MAS

 

4

22½

49

57

CHANELIX SABINOS

0

MAS

IPG

4

22½

50

35

JENNICA FAY JOSSLY

1373

MAS

 

4

22

51

51

DEXTER CHRISTOPHER TAY XIONG SHENG

1177

MAS

 

4

21½

52

105

RODEL BOLIBOL BRIGIDO

0

MAS

IPG

4

21

53

39

DARREN CHRISTOPHER TAY XIONG ZE

1326

MAS

 

29

54

25

AWANGKU RUSLIE PG KIFLI

1498

MAS

 

29

55

46

WELLYBRORD JOHN

1238

MAS

IPG

27½

56

42

VIANNA DENNIA DANIEL

1286

MAS

 

26½

57

21

ALIPAR KAMPUNG

1524

MAS

 

26

58

34

RIZUAN SHAH ALIHAKATDIN

1385

MAS

 

24½

59

49

ERNEST RAMIDI

1200

MAS

 

24

60

40

PRISCA JASINTA MAJIN

1324

MAS

IPG

23½

61

72

HA YONG SIONG

0

MAS

IPG

23½

62

29

JERRY LEO MAJIN

1470

MAS

 

3

30½

63

89

MUHAMAD AIDIL AZMIE

0

MAS

 

3

26

64

58

CPYRIAN FAUNGIN

0

MAS

IPG

3

26

65

75

KHAIRIE HAZIQ KAMARUDIN

0

MAS

 

3

25

 

86

MOHD SYAFIZAN BIN AHARAN

0

MAS

 

3

25

67

76

MARIANA TAMBULA

0

MAS

 

3

24½

68

52

ADAM MIKAIL AB HALIM

1112

MAS

 

3

24

69

81

MOHD FIRDAUS SYAHRULLNIZAM TUGIMAN

0

MAS

IPG

3

24

70

90

MUHAMMAD ALIFF NAZRIN

0

MAS

 

3

22½

71

107

SANTANA RAJAN PERUMALI

0

MAS

IPG

3

22½

72

79

MOHD AZRI AZRIN

0

MAS

 

3

22

73

43

EFFA RIANA ADNAN

1282

MAS

IPG

3

22

74

65

DYIYAURAHMAN ADNAN

0

MAS

 

3

21

75

83

MOHD JUMARDI ALIMUDIN

0

MAS

IPG

3

21

 

91

MUHAMMAD FAHMI BIN MOHD FADZLI

0

MAS

 

3

21

77

55

ALVIN JUSTINE

0

MAS

 

3

21

78

88

MOHD ZAWAWI NORDIN

0

MAS

 

3

20½

79

104

NURUL ATIRAH ABDUL FATTAH@LAWRENCE

0

MAS

 

3

20

80

110

VELYNDA SHANDY JOHNSON

0

MAS

 

3

19

81

96

NOR ARYANA INTAN NATASYA MUAMMAR

0

MAS

 

3

18

82

98

NUR AFINI MAS RAMIZU

0

MAS

IPG

24

83

85

MOHD SHUKDEE IRWANSHAH ABDULLAH

0

MAS

 

22½

84

63

DELORITA DUKIT

0

MAS

 

21

85

99

NUR NADHILAH MOHD JATIN

0

MAS

 

20

86

56

ANGELINA CHISTY DEVONA DE

0

MAS

 

18½

87

92

MUHAMMAD TIRMIDZI ABDUL SAHIM

0

MAS

 

16

88

64

DUMIN BALINGGI

0

MAS

 

2

28½

89

84

MOHD KHALIL BIN ZUL

0

MAS

 

2

25½

90

70

FAEZ ISMAIL

0

MAS

 

2

25½

91

82

MOHD HILMAN JAMAL

0

MAS

 

2

23½

92

111

WALTERNEY WESTER ANTHONY

0

MAS

 

2

22½

93

78

MOHD AMIRUL AKMAL EDRIS

0

MAS

 

2

21½

94

106

SALSABILAH ADNAN

0

MAS

 

2

21

95

73

HABIBURRAHMAN ADNAN

0

MAS

 

2

21

96

80

MOHD FIRDAUS BIN ROSLI

0

MAS

 

2

20½

97

77

MOHD AKMAL RUHIN

0

MAS

 

2

20½

98

87

MOHD TAWAKAL NAPPA

0

MAS

 

2

20½

99

69

FADZIL ISMAIL

0

MAS

 

2

18½

100

100

NURFAZLINA MOHD ELMI

0

MAS

 

2

18½

101

62

DAYANGKU NABILA SYAHINDAH PG MOHD RAFFAE

0

MAS

 

2

18½

102

66

EBEL BELVIAN BELI

0

MAS

 

2

17½

103

101

NURUL AFIQAH TALIB

0

MAS

 

2

16½

104

67

EDDELSON DANNIEL WOLIS

0

MAS

 

2

15½

105

74

JOANNE SIAM

0

MAS

IPG

18½

106

54

ALBERT TING KAH MAU

0

MAS

IPG

16

107

47

NOR AMIN LAWISAU

1233

MAS

 

1

22½

108

103

NURUL ATIQA ERLLYN

0

MAS

 

1

19½

109

68

ELVINA HONEY ELIMA

0

MAS

 

1

18½

110

102

NURUL AIN LAWRENCE

0

MAS

 

1

16½

111

61

DANNIEL EDDELSON WOLIS

0

MAS

 

1

14